Maruzsa kizárta, hogy a fűtés költségei miatt távoktatást rendeljenek el
Ezt az opciót azért vetette el a köznevelésért felelős államtitkár, mert azzal a családok terhei emelkednének.
Ezt az opciót azért vetette el a köznevelésért felelős államtitkár, mert azzal a családok terhei emelkednének.
Nem minden véleményt tarolt le a kormánypropaganda.
A külső nyílászárok cseréje, a fűtési rendszer korszerűsítése, a hőszigetelési munkák elvégzése iránti igények erősen nőttek júliushoz képest, a napelemes, napkollektoros rendszerek kiépítése iránti kereslet pedig valósággal felrobbant.
Teljesen normális, hogy a gáz fűtőértéke ingadozik, jogszabályilag az ingadozás mindössze 5 százalék lehet. A lakosság épp az ingadozás miatt az elfogyasztott energia után fizet, nem pusztán az elfogyasztott köbméter számít. A kormány ezzel eredetileg nem számolt az új rezsiszabályozás kialakításakor, ezt most korrigálják.
A szakemberek szerint nem ördögtől való az iskolaépületek fűtési rendszerének felülvizsgálata, és egyes helyeken akár átállítása szilárdtüzelős megoldásokra, de általánosan nem megoldható a „közoktatás gáztalanítása”. A hőmérsékletet viszont valóban csökkenteni kell.
Nagy István agrárminiszter által kiadott rendelet szerint tilos a természetvédelmi vagy Natura 2000 területen az őshonos fák kivágása.
Kisfaludy László, a köznevelésért felelős helyettes államtitkár szerint ha a hőmérséklet eléri a 20 Celsius-fokot az oktatási intézményekben, nem szükséges tovább fűteni.
Mivel a cégautókat a munkavállalók juttatásként használhatják, a statisztikai hivatal súlyozottan bele fogja számolni az inflációba, hogy ezeket a járműveket már csak piaci áron lehet tankolni. A magasabb rezsidíj-sávokat szintén súlyozottan számítják bele az inflációba, a KSH-nál ez először a szeptemberi adatban fog megjelenni, módszertani különbségek miatt az uniós statisztikában már az augusztusiban.
A nyitvatartási idő is rövidebb lesz a fürdőben.
Nem kaptunk olajat az orosz vezetéken, de közbelépett a Mol, és elintézte, hogy mégis kapjunk. Sajnos, az inflációs görbét nem lehet ilyen hamar kikalapálni, pénzromlásunk brutális méreteket öltött, az élelmiszer-vásárlás mellett az iskolakezdéshez is sokkal mélyebben kell most a zsebünkbe nyúlni, mint egy évvel ezelőtt. Egyre jobban hasonlít a helyzetünk a 2008-asra. Új részletek derültek ki a gáz lakossági piaci áráról, harcolnának az erdővédők a bizarr tűzifa-rendelettel. Nyúzzák a Ryanairt, riporterünk sztártehénnel találkozott. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Oroszország vagy a magyar kormány felelős a magyarországi gazdasági helyzetért, jól kezeli-e azt a kormány, örüljünk-e a rezsiintézkedéseknek, kit hogyan érint a drágulás? Az alább olvasható felmérésből a budapestiek véleménye ismerhető meg.
Budapesten a téglaépítésű lakások átlagos négyzetméterára az elmúlt hetekben elérte az 1 millió forintos szintet, onnan viszont már nem tud tovább növekedni.
A jelek szerint nem egységesen 747 forint lesz a gáz köbméterenkénti „lakossági piaci ára”.
Rendkívüli ülést kezdeményeztek hétfőre a katatörvény és a rezsicsökkentés csökkentése miatt az ellenzéki pártok, azonban az ülés - mivel csupán 48 képviselő jelent meg hétfőn a Parlamentben - határozatképtelen volt és nem is tartott tovább 45 percnél.
Az ülésen a rezsicsökkentés csökkentésének megszüntetéséről is nyújtottak be javaslatot a pártok.
Elsősorban a saját gazdaság- és költségvetéspolitikai intézkedései, hibái miatt kényszerül most megszorításokra a Fidesz, beleértve a választások előtti hatalmas osztogatást. Magyarország ezzel szépen visszaesett a szocialista kormányok alatt megismert kerékvágásba: választási osztogatás, majd megszorítás, választási osztogatás, majd megszorítás. Ráadásul a mostani megszorítás nem összetett, átgondolt csomag, mint Bokrosé vagy Bajnaié, csak kiigazító intézkedések ötletszerű, kapkodva bevezetett sorozata.
Hétfőn új korszakra ébredt az ország, elindult a rezsicsökkentés csökkentése - a lakosság izgul, az önkormányzatok pedig állami segítségért imádkoznak, mert most már egy az egyben a piaci áron kell megvenniük az energiát. Izgalmas a helyzet üzemanyagfronton is, egyre nő a benzinkutak kiszáradásának veszélye, és egyre kétségesebb, hogy októberig a nafta fején maradhat az ársapka. Ha már kiszáradás: sajnos az aszály nem enyhül, agrár-mentőcsomagot jelentett be a kormány, csak nem túl acélost. Aztán vízlépcsőket építenének a Tiszára a szárazság kezelésére, de az meg nem túl jó ötlet. Küldhetnék megint rendesen az oroszok a gázt az Északi Áramlat 1-en, de nem küldik. Kifutott a háború kezdete utáni első ukrán gabonahajó Odesszából. Nagy bajok vannak a műtrágyával. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Nehezen értelmezhető rendszer várja az amúgy is jellemzően nehéz helyzetben lévőket. Az E.ON ügyfelei jobban jártak, az eddigi információk szerint az övék könnyebben áttekinthető rendszer. Jelenleg 134 ezer otthonban van feltöltőkártyás villanyóra, hiszen sok főbérlő is él ezzel a lehetőséggel. A számok pedig várhatóan csak nőni fognak.